O filmie

W 2008 roku Cezary Grzesiuk – czołowy polski montażysta (m.in. Ogniem i Mieczem, Quo Vadis,Skazany na Bluesa, Sztuczki) rozpoczął pracę nad filmem mającym przedstawiać środowisko kibiców Ruchu Chorzów - jedngo z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce.

Film „Niebieskie ChachaRy” nie szuka sensacji, nie ma być kolejnym obrazem kibica bandyty ani też laurką wybielającą środowisko. Reżyser filmu próbuje zmierzyć się z ze stereotypem kibica, zobaczyć ile jest w nim prawdy a ile zwyczajnych uprzedzeń. Chce pokazać świat kibiców piłki nożnej ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Świat w którym dobrze odnajdują się ludzie z rożnych środowisk i których łączą wspólne emocje.

Film jest reżyserowany w większości ze środków własnych reżysera. Z tego względu prace nad filmem rozciągnęły się w czasie. Przez ponad rok reżyser przebywał za granicą w związku z pracą zawodową, przez co prace nad Chacharami zostały wstrzymane. Obecnie prace nad filmem zostały wznowione.

Większość zdjęć jest już nakręcona, celem reżysera jest wprowadzenie „Niebieskich Chacharów” na ekrany kinowe, co pociąga za sobą dodatkowe, wysokie koszta.  Teraz wszystko zależy od pozyskania sponsora. Wsparcia reżyserowi udzielają sami kibice m.in. poprzez zakup koszulek - cegiełek. Mamy nadzieję że uda się ukończyć film do końca sezonu.